Главно меню:

Състезатели

Състезатели
ДАВИД ХЪДЪЛСТОУН

Дейвид е най-успешния състезател на Спортен клуб Ели Гаш, с личен треньор - Дамян Игнатов. Завоювани 34 медала и 3  републикански титли. Трикратен шампион в МТ  гр. Нови Сад, Сърбия.

Най-доброто му класиране при младежите  е на Европейското първенство за юноши по Спортна гимнастика 2014.
Той се класира на 12 място многобой , (12-то м. отборно) и успя да достигне 2 пети места на шампионатите на успоредка и кон с гривни.

Европейски младежки фестивал в Гьор (Унгария) 2017

Дейвид Хъдълстоун спечели бронзов медал на земя на Европейския младежки фестивал в унгарския град Гьор. Младата ни надежда в спортната гимнастика завърши трети във финала с резултат 13.733, като съвсем малко не му достигна се класира на второто място. На първа позиция се нареди  Николау Росейо от Испания с резултат 13.933, а втори  е руснакът Юри Бусе (13.766).

Дейвид Хъдълстоун е роден в Хага на 9 август 2000 година. Баща му е американец, а майка му се казва Гергана и е бивша лекоатлетка от Казанлък.

Дейвид участва в това състезание със сериозна травма - разкъсан гръден мускул, съобщи за предаването "на финала" личният му треньор Дамян Игнатов.